PHOSLİFE

  • PHOSLİFE
  • PHOSLİFE
  • PHOSLİFE
  • PHOSLİFE
  • PHOSLİFE
PHOSLIFE, Fosforun toprak uygulamalarında olduğu gibi, yapraktan uygulamalarda da etkin bir biçimde kullanılarak bitki bünyesine geçecek şekilde geliştirilmiş özel bir gübredir.
 
İçeriğindeki fosforun kaynağı %100 suda çözünen piro fosforik asittir. Tek karbon atomuna bağlı olan pentaoksit formundaki fosfor bileşikleriyle çiçeklen-meyi en az % 30 arttırır. Piro fosforik formu diğer fosfor bileşikleri gibi toprakta kalıntı yapmaz.
 
PHOSLIFE, yapraktan uygulamalar-da bitkiye geçişi son derece kolaydır. Bitkilerin çiçeklenme öncesinde kullanıla-bilecek ideal bir sıvı fosfor gübresidir. Kullanılan bitkilerde kör çiçek ve buna benzer sorunlar yaşanmaz. Çiçekler sağlıklı, tozlaşma mükemmel olur.
Garanti Edilen İçerik % (W/W)
Toplam Azot (N)  3
Amonyum Azotu (N)  3
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit(P2O5)  35
 
Karışabilirlik Durumu

Tek başına yada (bakırlı ve yağlı ilaçlar hariç) diğer bitki koruma ve bitki besleme ürünleriyle birlikte kullanılabilir. Kullanmadan önce kavanoz testi yapılması önerilir. Suda tavsiye edilen konsantrasyonlarda çözünür ve kalıntı bırakmaz. 

Çözünürlüğü

Suda tavsiye edilen konsantrasyonlarda çözünür. Hiçbir şekilde çökmez ve kalıntı bırakmaz.

Ambalaj

sıvı formdadır. 1-5-10 LT'lik  ve 25 kg'lık orjinal PE ambalajlarda üretilmektedir.

Etkin Maddeler

Üre Azotu / Amonyum + Nitrat Azotu + Suda Çözünür + Fosfor Penta Oksit + Çinko Sülfat + C Vitamini + Enizim + Stirk Asit + Giberallik Asit 

Ürün Rengi

Sarı - Açık Kahve 

Uygulama Dozu ve Zamanı

Ürün Grupları